SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gmina Niegosławice edukacja przede wszystkim
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w gminie Niegosławice chwalił samorządowców za dobre praktyki w opiece nad dziećmi do lat 3 i rozwiązania oświatowe.

Jestem pod wrażeniem znakomitej współpracy władz gminy Niegosławice z radnymi. Dzięki niej w tak niedużej gminie, mogły powstać wzorcowe projekty oświatowe i infrastrukturalne, które podnoszą jakość życia mieszkańców – zaznaczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak

W Gminie Niegosławice funkcjonują dwa żłobki, do których uczęszcza pod 90 dzieci. Dzięki dofinansowaniu z Programu MALUCH rodzice za opiekę nad dziećmi do lat 3 nie płacą. Tylko w 2018 roku w ramach programu MALUCH plus gmina otrzymała wsparcie w wysokości 84 600,00 zł.

Wojewoda Lubuski po pobycie w żłobku w Gościeszowicach odwiedził również Szkołę Podstawową po termomodernizacji. Zwiedził także zabytkowy kościół z XIII wieku, pw. św. Katarzyny w Gościeszowicach.

Na zakończenie wizyty Wojewoda Lubuski przekazał wóz strażacki dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Zimna Brzeźnica.

Data dodania artykułu: 2018-05-16
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u