SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gmina Puławy już po raz ósmy zorganizowała Święto Truskawki
Po raz kolejny w gminie Puławy odbyło się Święto Truskawki. Tegoroczna uroczystość w Górze Puławskiej zgromadziła mieszkańców i licznie przybyłych gości. Uczestnikiem spotkania był również wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Impreza stała się okazją do uhonorowania osób zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wojewoda w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył 3 Medale Złote za Długoletnią Służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

- Chcę pogratulować paniom tego wysokiego odznaczenia, nadanego przez prezydenta RP. To są Złote Medale za znakomitą służbę. Dzięki paniom ta gmina funkcjonuje bardzo dobrze, możemy cieszyć się obecnością tutaj, na święcie truskawki - święcie, które zawdzięczamy tej gminie, wójtowi, władzom gminy, i wszystkim tym, którzy te truskawki uprawiacie każdego roku i w ten sposób przyczyniacie się do tego, że gmina Puławy jest znana w całej Polsce i nie tylko w Polsce. Gratuluję wszystkim, którzy trudzą się każdego roku uprawą truskawek. Życzę, aby efekty państwa pracy w tym roku były bardzo dobre, a w przyszłym roku jeszcze lepsze, żebyśmy mogli cieszyć się każdego roku obecnością tutaj, w gminie Puławy, na tym święcie – mówił wojewoda Czarnek.

W programie wydarzenia były m.in. występy lokalnych artystów, Truskawkowy Turniej Sołectw, pokaz sztucznych ogni, wręczenie nagród laureatom konkursów zorganizowanych w ramach święta. Spotkanie na stadionie sportowym poprzedziła polowa msza święta. Uroczystość objęta została patronatem honorowym wojewody lubelskiego.

Data dodania artykułu: 2018-07-03
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u