SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gorzów odwiedził najprawdziwszy Św. Mikołaj z Laponii
Ten najprawdziwszy, najukochańszy i uwielbiany przez dzieci - Św. Mikołaj prosto z Laponii - odwiedził najmłodszych mieszkańców Gorzowa. Okazją do spotkania był oczywiście Jarmark Świąteczny.

W samo południe na Starym Rynku, zaczęła się tworzyć długa kolejka. Dzieci i ich rodzice dumnie czekali na spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem. Choć trzeba było trochę odstać zapał maluchów nie słabł. To był czas pełen entuzjazmu i radości.

Na scenie Mikołajowi towarzyszyły Elfy. Dzielnie pomagały dzieciom wspinać się na kolana i bawiły publiczność. Każdy maluch miał okazję szepnąć Świętemu kilka słów do ucha. Były certyfikaty, potwierdzające spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem z Laponii oraz zdjęcia. – To ten, to ten najprawdziwszy, naprawdę, naprawdę – przeżywały dzieci. Rodzice także byli pod wrażeniem i nie kryli, że w dzieciństwie nie mieli takiego szczęścia, żeby spotkać tego najprawdziwszego Świętego.

Mikołaj chwalił, że w Gorzowie jest tak wiele grzecznych dzieci. Musiał wyjechać, by się spotkać z kolejnymi maluchami, ale obiecał, że jeśli zdrowie dopisze, jeszcze kiedyś wróci do naszego miasta.

W niedzielę 20 grudnia kolejny dzień Jarmarku Świątecznego. W tym dniu centrum miasta opanują anioły. Będzie też wiele konkursów, np. na najsmaczniejsze faworki i śledziki, domek z piernika, czy anioły malowane palcami. Około godz. 18:00 planowany jest pokaz teatru ognia. Szczegółowy harmonogram w załączeniu.

Jarmark Świąteczny w Gorzowie, potrwa do 23 grudnia.

Data dodania artykułu: 2015-12-20
Autor artykułu: mat.prasowe.UM Gorzów
stat4u