SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gorzowscy piłkarze pod skrzydłami Lecha Poznań
Gorzowski Klub Piłkarski Progres podpisał umowę współpracy z Lech Poznań Football Academy. Drużyna jest siłą. To jedna z zasad Lecha Poznań, którą można przywołać przy okazji nawiązania współpracy LPFA i Progresu Gorzów Wielkopolski. Lubuska szkółka piłkarska weszła właśnie w struktury Kolejorza i razem z mistrzami Polski będzie rozwijać młodych piłkarzy.

Od teraz w barwach Lecha Poznań trenuje 200 kolejnych młodych piłkarzy. – Nasze cele szkoleniowe w przypadku obu klubów są tożsame – mówi Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający LPFA. – Podstawowe zadanie to zapewnienie jak najlepszego rozwoju piłkarskiego dzieciom i młodzieży. Przy okazji dbamy o ich zdrowie, walczymy z takimi problemami jak otyłość, co jest nie bez znaczenia.

Lubuski oddział będzie nosił nazwę LPFA Progres Gorzów Wielkopolski. Szkółka funkcjonuje dopiero od 2013 roku, ale cieszy się ogromną popularnością na terenie swojego działania. Wkrótce wszyscy nowi podopieczni Lecha zostaną wyposażeni w sprzęt sportowy z kolejowym herbem.

– LPFA Progres daje też możliwość dalszego rozwoju największym talentom – wyjaśnia Czapczyk. – Niewykluczone przecież, że w przyszłości młodzi i najzdolniejsi piłkarze trafią do struktur wiodących Akademii Lecha Poznań i doczekamy się debiutu kolejnego gorzowianina w barwach I drużyny Kolejorza.

Mowa o Dawidzie Kownackim, drugim najmłodszym strzelcu bramki w Ekstraklasie w XXI wieku, a piątym w całej historii najwyższej klasy rozgrywkowej. „Kownaś” urodził się w Gorzowie i tu spędził pierwsze lata życia. Po przeprowadzce do Poznania niemal natychmiast rozpoczął szkolenie w Kolejorzu, w którym przeszedł przez wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji.

– Dajemy szansę naszym adeptom na dobry start. Mamy nadzieję, że współpraca będzie układała się wzorowo – mówi Sławek Bednarczyk, prezes KP Progres.

Data dodania artykułu: 2015-12-07
Autor artykułu: KSS Lech Poznań - Biuro Prasowe
stat4u