SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Grażyna Kulczyk laureatką Nagrody Wielkiej Pieczęci
Na Spotkaniu Noworocznym w CK Zamek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył Grażynie Kulczyk Wielką Pieczęć Miasta Poznania. W tekście laudacji napisał, że "To wyraz uznania i podziwu wobec bezkompromisowego, odważnego i niezwykle twórczego integrowania pozornie dwóch odległych światów jakimi są sztuka i biznes".
Jak czytamy w laudacji Nagroda Wielkiej Pieczęci Miasta Poznania to "honorowe odznaczenie przyznawane nielicznym i wybitnym osobom, które swoją działalnością pozostawiły trwały ślad w życiu naszego miasta".

Prezydent wymienił w laudacji kilka najważniejszych wydarzeń jakie dzieją się w Poznaniu z inicjatywy Grażyny Kulczyk oraz zaznaczył "unikalność wzoru 50/50, rozpoznawalnego dziś na świecie jako międzynarodowa marka opisująca nowoczesny, odważny i eksperymentatorski styl łączenia biznesu z działalnością społeczną, artystyczną i edukacyjną."

Jacek Jaśkowiak podkreślił, że te wszystkie rzeczy stanowią o fenomenie Grażyny Kulczyk - "fenomenie, dzięki któremu powstał w Poznaniu Stary Browar - perła architektury, miejsce organizacji ważnych przedsięwzięć kulturalnych i wyjątkowa przestrzeń handlowa".

Data dodania artykułu: 2015-01-11
Autor artykułu: źródło-www.poznan.pl
stat4u