SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gwiazdy i konkursy festiwalu Transatlantyk
Znamy pierwszy gości, którzy w czerwcu przyjadą do Łodzi na festiwal Transatlantyk. Ogłoszono także program Kina Kulinarnego oraz konkursy obywające się w ramach imprezy. Irene Jacob będzie gościem tegorocznego Transatlantyku! Podczas Festiwalu odbędzie się specjalny pokaz „Podwójnego życia Weroniki" oraz spotkanie Irene Jacob z widzami.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRANSATLANTYK - NAGRODA ZŁOTEJ ARKI

Podczas tegorocznej edycji Transatlantyku po raz pierwszy odbędzie się międzynarodowy konkurs filmowy. O główną nagrodę w tym samym konkursie będą walczyć filmy fabularne i dokumentalne, propagujące wartości, które trzeba przechować w arce zbiorowej pamięci. Mają siłę transformacji świadomości widza, otwierają mu oczy na otaczający go świat. Zwycięzca Transatlantyk International Competition otrzyma główną nagrodę - Złotą Arkę. Laureata poznamy podczas Gali Zamknięcia Festiwalu.

KONKURS POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Współczesne światowe kino krótkometrażowe opiera się na trzech filarach - fabule, dokumencie i animacji - by w każdym z tych trzech gatunków móc przekazać ważne, inspirujące czy uświadamiające myśli. W konkursie na najlepszy polski krótkometrażowy film sezonu międzynarodowe jury uhonoruje obraz, który najlepiej opowie o ważnym dla jego twórcy problemie.

KONKURS POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Współczesne światowe kino krótkometrażowe opiera się na trzech filarach - fabule, dokumencie i animacji - by w każdym z tych trzech gatunków móc przekazać ważne, inspirujące czy uświadamiające myśli. W konkursie na najlepszy polski krótkometrażowy film sezonu międzynarodowe jury uhonoruje obraz, który najlepiej opowie o ważnym dla jego twórcy problemie. Nominowane obrazy zostaną pokazane w trzech blokach filmowych.

Data dodania artykułu: 2016-05-20
Autor artykułu: www.uml.lodz.pl
stat4u