SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,III edycja bezpłatnych warsztatów filmowych „Opowiem TWOJĄ historię”
Poznańska Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej „SZTUKA POZNANIA” zaprasza Wielkopolskich uczniów, studentów, wszystkich chętnych zgłębienia tajników sztuki filmowej (od podstaw). Grupa wyłoniona przez organizatorów stworzy razem, pod okiem zespołu specjalistów i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, swoje oryginalne dzieło filmowe, poświęcone wybranemu przez siebie działaczowi wielkopolskiej opozycji demokratycznej (lat 1976-1989).

Podczas warsztatów filmowych uczestnicy nauczą się filmowych podstaw, tworzenia scenariusza, technik narracyjnych, realizacji dźwięku, pracy operatora, montażu i będą mieli okazję w praktyce zastosować zdobytą wiedzę, tworząc krótki dokument filmowy. Warsztaty to też okazja, by w atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę historyczną, w tym szczególnie wiedzę o własnym, poznańskim regionie i jego najnowszej historii.

Uwieńczeniem warsztatów będzie udział w uroczystej premierze stworzonego filmu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w grudniu 2016 r.

Zapisy potrwają do 1 października. O przyjęciu decyduje rozmowa kwalifikacyjna. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: fundacja@sztukapoznania.org.pl

Partnerami projektu są: Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Data dodania artykułu: 2016-09-14
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.pl
stat4u