SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,II Rowerowy Rajd Gwiaździsty
Wojewoda Agata Wojtyszek wzięła udział w II Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym zorganizowanym z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Kielcach.

To już kolejna odsłona wydarzenia, którego celem jest popularyzacja turystyki rowerowej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych. Zdaniem wojewody Agaty Wojtyszek taka forma wypoczynku jest bardzo interesująca: - W taki sposób można pięknie spędzać czas, na rowerze, nie zawsze przed komputerem, na świeżym powietrzu, oglądając wspaniałe krajobrazy, podziwiając je i odpoczywając na łonie przyrody.

W tym roku trasa rajdu odbyła się pomiędzy Kielcami, a Piekoszowem. Uczestnicy rozpoczynający rajd pod Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach mieli do przejechania łącznie 20 km: - To chyba jedna z największych imprez sportowych w naszym województwie z tak dużą liczbą uczestników. Dziękuję za tę imprezę, za jej zorganizowanie Panu kuratorowi Kazimierzowi Mądzikowi, dziękuję wójtowi Zbigniewowi Piątkowi, który jest fachowcem w dziedzinie kolarstwa – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Po przybyciu na metę, w Piekoszowie na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji, w tym: konkursy z nagrodami, czy pokazy służb mundurowych dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

W tegorocznej edycji II Rowerowego Rajdu Gwiaździstego do Piekoszowa wzięło udział blisko 400 uczniów z 26 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego.

Data dodania artykułu: 2018-05-27
Autor artykułu: Świętokrzyski UW
stat4u