SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO NA POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ
W tym ważnym dla całej wspólnoty akademickiej wydarzeniu uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Aleksander Bobko, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpaccy parlamentarzyści Halina Szydełko, Krystyna Wróblewska, Krystyna Skowrońska, Wojciech Buczak i Zdzisław Gawlik, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, ks. biskup Jan Wątroba oraz przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z uczelnią, reprezentanci innych ośrodków naukowych, dyrektorzy szkół średnich oraz organizacji i stowarzyszeń wspierających Politechnikę Rzeszowską.

Po wystąpieniu rektora uczelni prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego odbyła się immatrykulacja doktorantów i studentów I roku. Podczas uroczystości zostały również wręczone odznaczenia państwowe oraz medale. Odznaczenia otrzymały osoby wyróżniające się działalnością na rzecz uczelni i rozwoju szkolnictwa wyższego.

– „Cieszy mnie, że Politechnika Rzeszowska jest uczelnią o statusie uniwersytetu technicznego, kształcącą studentów zgodnie z najnowszymi trendami. To ważne, że uczelnia współpracuje z różnymi podmiotami ze świata nauki i biznesu, w celu dostosowania programów kształcenia do współczesnych wymogów rynku pracy. Z uznaniem pragnę podkreślić bardzo dobrą opinię, jaką cieszy się Politechnika w kraju i na świecie. Pracownicy i studenci z powodzeniem rywalizują w prestiżowych konkursach, zajmując w nich wysokie miejsca. Zwieńczeniem tej rywalizacji są liczne wyróżnienia, nagrody, granty i stypendia naukowe m.in. stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego” – powiedziała wojewoda Ewa Leniart życząc u progu nowego roku całej społeczności akademickiej wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów.

Inaugurację roku akademickiego poprzedziła msza św. odprawiona 5 października br. w kościele p.w. św. Jacka o.o. Dominikanów w Rzeszowie, której przewodniczył ks. bp. Jan Wątroba.

Data dodania artykułu: 2017-10-09
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u