SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,IT ACADEMIC DAY już za nami!
W dniu 17-11-2015 na Politechnice Opolskiej odbyła się konferencja popularno-naukowa organizowana przez SKN Grupa.NET PO. Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta Miasta Opole.

W trakcie 9 sesji firmy takie jak Microsoft Polska, Capgemini, JCommerce, Credit-Suisse, IBM, Future-Procesing oraz Parri poprzez prelegentów przekazywały uczestnikom wiedzę oraz informacje jakich umiejętności oczekują od swoich potencjalnych pracowników. Dzięki temu każdy uczestnik dowiedział się jak realnie wygląda zapotrzebowanie na rynku pracy, oraz w jakich tematach muszą pogłębić wiedzę aby stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla tych firm. Ponadto firmy Atos, Asseco Poland, Getso.pl, Capgemini, Unit4, Credit-Suisse, CodeFusion, JCommerce, IBM oraz Parri miały rozłożone stoiska w holu budynku „Łącznik” przed salą konferencyjną. Frekwencja przekroczyła 400 uczestników, z czego 300 pierwszych osób dostało welcome-packi stworzone przy współpracy z firmą Asseco oraz Politechniką Opolską.

Firma Credit-Suise była złotym partnerem wydarzenia i przekazała bon o wartości 1500 zł dla zwycięzcy konkursu, natomiast Future-Processing przekazało czytnik e-booków Kindle Paperwhite 2. Udanymi nagrodami były również książki przekazane przez firmę Atos oraz paczki z gadżetami przekazane przez Urząd Miasta Opole, paczki przekazane przez Politechnikę Opolską jak również przez firmę Capgemini. Patronem medialnymi wydarzenia było Radio Park oraz radio Emiter.

Podczas trwania wydarzenia organizowany był konkurs, w którym do wygrania były wymienione wyżej prezenty. Pytania do konkursu powstały przy współpracy z prelegentami i dotyczyły prezentacji w auli.

Dodatkowo podczas wydarzenia zaprezentowała się dwójka studentów z Politechniki Opolskiej: Jakub Bentkowski oraz Łukasz Pyrzyk opowiadając o przygodzie jaką był udział w największym technologicznym konkursie w Europie dla studentów – Imagine Cup. Owi studenci dostali się do Top 5 najlepszych drużyn w Polsce jako JTeam z produktem Soul of Magic.

Data dodania artykułu: 2015-11-20
Autor artykułu: www.opole.pl
stat4u