SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,IV Orszak Trzech Króli w Gorzowie
Ulicami Gorzowa Wielkopolskiego po raz IV przeszedł Orszak Trzech Króli. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, wraz z mieszkańcami województwa lubuskiego, wzięli w nim udział.

Po uroczystym przemarszu Trzej Królowie wraz z całym Orszakiem w „Gorzowskim Betlejem” oddali pokłon Dzieciątku Jezus i złożyli dary. Podczas uroczystości aktorzy wcieli się w rolę Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa i Romana Dmowskiego. Postaci pojawiły się w orszaku dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i symbolizowały walki niepodległościowe.

- Dziękuję wszystkim Państwu za to, że mogliśmy, wszyscy razem, pochylić się przed Dzieciątkiem Jezus. Tym samym przyjęliśmy wielką tajemnicę Boga. Dzięki temu jesteśmy wspólnotą - mówił Wojewoda Lubuski.

Wojewoda zaprosił również zebranych do uczestniczenia w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę: - Mam nadzieję, że 11 listopada będziemy uczestniczyć w obchodach tego jubileuszu równie licznie. Będzie to okazja do wyrażenia radości i złożenia hołdu wszystkim tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Dodatkowo, w dziesiątą rocznicę śmierci, uczczono pamięć Ireny Sendlerowej, która uratowała z Holokaustu 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Jej postać również pojawiła się w gorzowskim orszaku.

Z kolei w czasie orszaku, który odbył się w Zielonej Górze odczytano list od Wojewody Lubuskiego skierowany do wszystkich uczestników biorących udział w tym doniosłym wydarzeniu. W siódmym Lubuskim Orszaku Trzech Króli uczestniczył poseł Jacek Kurzępa.

Data dodania artykułu: 2018-01-07
Autor artykułu: Lubuski UWstat4u