SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Inauguracja roku w Szkole Głównej Handlowej
Wręczeniem odznaczeń państwowych, uroczystością przyjęcia w poczet studentów i wykładem o bezpieczeństwie żywności, jako wyzwaniu zglobalizowanej gospodarki Szkoła Główna Handlowa zainaugurowała rok akademicki 2017/2018. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Szkoła Główna Handlowa jest pionierem w Polsce jeśli chodzi o nauki ekonomiczne, a także ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość, odbudowę państwa polskiego i kształtowanie polskiego ustroju gospodarczego – powiedział w środę w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego w SGH.

Zwracając się do gości zebranych w Auli Głównej SGH prezydent podkreślił również, że absolwenci tej uczelni odgrywali ważne role w polskiej historii i dziś także pełnią ważne funkcje – Nie tylko w obszarach związanych ściśle z ekonomią, takich jak zasilanie kadr menadżerskich, ale także w polityce, czyli w dziedzinie, gdzie kształtuje się kwestie ustrojowe i przygotowuje nowe prawo – zaznaczył Prezydent Duda.

Inauguracja roku akademickiego była okazją do wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie odbyła się również immatrykulacja, czyli uroczystość przyjęcia w poczet studentów uczelni.

Szkoła Główna Handlowa to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1906 roku i rocznie wydaje ponad 2,5 tys. dyplomów ukończenia studiów wyższych. Szacuje się, że od początku istnienia uczelnia wykształciła ponad 70 tys. absolwentów.

Data dodania artykułu: 2017-10-05
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u