SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Inauguracja w Toruniu
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sobotę 22 października w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę dziś wystąpić na inauguracji roku akademickiego Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest to już szesnasty rok funkcjonowania uczelni i co szczególnie pragnę podkreślić, po raz pierwszy w takiej uroczystości bierze udział wojewoda kujawsko-pomorski. Misją uczelni jest bez wątpienia troska o Ojczyznę i Naród. „Tak siła państwa, jak i siła Kościoła mają swoje źródło w starannej edukacji narodu, a droga do dobrobytu państwa i jego suwerenności i uznania w świecie wiedzie przez prężne uniwersytety" – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przytaczając słowa św. Jadwigi, królowej Polski.

W uroczystej inauguracji uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz, w tym szef gabinetu prezydenta RP Adam Kwiatkowski, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzenna Drab, a także prezydent Torunia Michał Zaleski i wicewojewoda Józef Ramlau. Duchowieństwo reprezentowali ks. biskup Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy diecezji gdańskiej i ojciec Dariusz Paszyński, wikariusz prowincjała prowincji warszawskiej.

Listy gratulacyjne nadesłali: Prezydent RP Andrzej Duda, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Ksiądz Kardynał Zenon Grocholewski.

Szkoły wyższe są niezastąpione jako ośrodki formujące dojrzałego człowieka, odpowiedzialnego obywatela, członka elity intelektualnej – napisał w swoim liście prezydent RP Andrzej Duda.

WSKSiM kształci na studiach licencjackich (dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia), inżynierskich (informatyka), magisterskich (dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia). Od tego roku została uruchomiona nowa specjalność - bezpieczeństwo państwa i dyplomacja, w ramach studiów politologicznych drugiego stopnia.

Data dodania artykułu: 2016-10-25
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u