SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jasna Góra zawsze była duchową stolicą Polski
Na przestrzeni dziejów Jasna Góra broniła nas i dawała nam pocieszenie w najtrudniejszych czasach – powiedział szef rządu podczas XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Prezes Rady Ministrów podczas swojego wystąpienia podkreślił, że Jasna Góra jest symbolem ducha, nadziei, polskości i oporu przed złem. Tak, jak wieki temu, poza normalnym obstrzałem klasztoru, wróg próbował podkopać się podstępem, zrobić przekop, tak samo już w czasach wolnej Polski, przez 25 lat, ale nawet i dzisiaj, różni nasi przeciwnicy ideowi próbują zrobić podkop pod Polskę, pod nasze tradycyjne wartości: rodzinę i patriotyzm, pod marzenia o wielkiej, wspaniałej Polsce – mówił szef rządu. Premier podziękował wszystkim rodzinom wielopokoleniowym, dzięki którym Polska wytrwała. Jak powiedział, to właśnie rodzinom zawdzięczamy, że polskość przetrwała, rozwija się i kwitnie.

Szef rządu zauważył również, że wszystkie rodziny, na czele z Rodziną Radia Maryja, stanowią fundament, na którym budowana jest Polska. Niech Polska i polskie rodziny będą silne, wierne, dumne, piękne, potężne i szczęśliwe – stwierdził na zakończenie premier Mateusz Morawiecki.

Data dodania artykułu: 2018-07-09
Autor artykułu: mat prasowe KPRMstat4u