SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Już 100 tysięcy paragonów przez aplikację mobilną loterii
Aplikacja mobilna Narodowej Loterii Paragonowej cieszy się dużą popularnością. W 2 tygodnie Polacy zarejestrowali przez nią ponad 100 tys. paragonów.

Aplikacja mobilna wystartowała 23 listopada 2016 r. i w zaledwie dwa tygodnie Polacy zarejestrowali za jej pomocą ponad 100 tysięcy zgłoszeń w Narodowej Loterii Paragonowej. Podobnie jak w przypadku rosnącej z roku na rok liczby przesyłanych elektronicznie deklaracji podatkowych, pokazuje to, że Polacy chętnie wykorzystają nowoczesne i przyjazne rozwiązania. Aplikacja umożliwia oddawanie zgłoszeń bez ręcznego wpisywania danych z paragonów. To zatem najszybszy i najłatwiejszy sposób rejestracji paragonów w popularnej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów, która potrwa jeszcze do końca marca 2017 r.

Aplikacja automatycznie sczytuje z paragonu takie dane jak numer identyfikacji podatkowej (NIP) podatnika, który go wystawił, numer kasy fiskalnej, datę oraz kwotę. Umożliwia również wpisanie i zapamiętanie adresu e-mail i numeru telefonu uczestnika, co powoduje przepisanie tych danych do formularza zgłoszeniowego loterii. Co ważne, narzędzie nie zbiera żadnych danych ani zdjęć paragonów. Aplikacja jest dostępna w dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych: Android i iOS. Aktualna liczba zgłoszeń to 95 754 skanowań przez system Android i 11 552 w systemie iOS.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Appstore, jej ikoną jest logo loterii. Link do pobrania jest dostępny również na stronie Narodowej Loterii Paragonowej (link otwiera okno w innym serwisie).

Zachęcamy do instalowania aplikacji i jeszcze łatwiejszego oddawania zgłoszeń do loterii. Cenne nagrody czekają.

Data dodania artykułu: 2016-12-09
Autor artykułu: mat. prasowe MF
stat4u