SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,KOBIETA POTRAFI, czyli Dzień Kobiet po strażacku
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, już po raz trzeci, wielkopolscy strażacy przygotowali wyjątkową atrakcję. Chcąc zwiększyć wiedzę kobiet o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych, strażacy z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu zorganizowali wyjątkową akcję edukacyjną dostosowaną do potrzeb i wymagań płci pięknej.

W roku akcja odbyła się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Poznaniu, a jej głównym celem było pokazanie, że wątła kobieta może również uratować nie tylko dziecko ale nawet dorosłego człowieka - swojego męża, rodziców, znajomych, czy przypadkowo napotkanego człowieka. Pod warunkiem, że wie jak to zrobić!

Tym, co wyróżnia ten projekt na tle innych akcji edukacyjnych, jest bezpośredni kontakt ćwiczącego z zagrożeniem. Kobiety mogły poczuć się jak strażak tj. „dotknąć” ognia, „poczuć” dym, „zmierzyć się” z prawdziwym wypadkiem komunikacyjnym, czy udzielić pierwszej pomocy w niezwykle realnych warunkach. Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji była możliwość poznania Sali Edukacji Ratowniczej „Ognik”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji – strażakom z JRG 7, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym z KM oraz KW PSP w Poznaniu składamy serdeczne podziękowania. A wszystkim Kobietom, które po zakończeniu szkolenia otrzymały zobowiązujący tytuł „Ambasadora Bezpieczeństwa” serdecznie gratulujemy!

Data dodania artykułu: 2018-03-27
Autor artykułu: bryg. Robert Klonowski
stat4u