SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Katowickie stowarzyszenie uczy dobrych praktyk w całej Polsce
Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic wspierało uczestników akcji Masz Głos, Masz Wybór. Grupa mieszkańców Lubartowa, która walczyła m.in. o poprawę przejrzystości życia publicznego i lepszy kontakt władzy z mieszkańcami, została nagrodzona za swoje działania.

- W ramach projektu Bona Fides wspierało łącznie ponad 50 lokalnych grup - mówi Grzegorz Wójkowski. - Nasze wsparcie było zróżnicowane, w zależności od potrzeb. Najczęściej służyliśmy pomocą prawną, w ramach której pisaliśmy pisma, wnioski, petycje czy projekty aktów prawa. Poza tym pomagaliśmy m.in. w planowaniu działań, prowadziliśmy szkolenia dla mieszkańców i radnych czy dzieliliśmy się dobrymi praktykami występującymi w różnych samorządach - dodaje prezes Bona Fides.

Podczas uroczystej gali w Warszawie rozdano nagrody Super Samorząd przyznawane za ulepszanie otoczenie grupom, organizacjom i instytucjom. Wśród laureatów, którzy odbierali nagrody z rąk premiera Jerzego Buzka, była Grupa Miasto Obywatelskie Lubartów i władze samorządowe Lubartowa.

Grupa prowadzi specjalną stronę internetową informującą o działaniach radnych - www.lubartow.mamprawowiedziec.pl. Społecznicy wprowadzili również zmiany w statucie gminy i obok protokołów z sesji pojawiają się również nagrania wideo. Właśnie za poprawę dialogu na linii władza - mieszkańcy zostali nominowani i ostatecznie nagrodzeni.

Data dodania artykułu: 2016-06-08
Autor artykułu: mat. prasowe
stat4u