SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kluby sportowe z dofinansowaniem
91 klubów sportowych w Lubuskiem otrzymało dofinansowanie w ramach III edycji Rządowego Programu „KLUB”. Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się przedstawicielami klubów sportowych z naszego regionu, które uzyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Realizacja trzeciej edycji Rządowego Programu „KLUB” w województwie lubuskim była tematem konferencji prasowej wojewody Władysława Dajczaka z przedstawicielami klubów sportowych z naszego regionu, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu.

– Jest to trzecia edycja programu „KLUB”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W pierwszej edycji programu w naszym województwie 40 klubów sportowych otrzymało takie wsparcie, w tej edycji mamy ich aż 91. Bardzo się cieszę, że prawie milion złotych trafi do klubów z naszego województwa. To są bardzo ważne pieniądze, które pomagają m.in. w zakupie sprzętu dla dzieci rozpoczynających pasję sportową, organizację obozów, czy też opłatę trenerów – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

W konferencji udział wzięli Prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior” Różanki Henryk Wieczorek, skarbnik, odpowiedzialna za organizacje i finanse klubu MKS Łucznik Strzelce Krajeńskie Izabela Szczepaniak-Herbet oraz Prezes Młodzieżowego Klubu Koszykówki „BASKET” Gorzów Andrzej Stanek.

W województwie lubuskim 91 małych i średnich klubów sportowych otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach III edycji Rządowego Programu „KLUB”. Do klubów sportowych z regionu trafi w sumie 965 000 zł. 80 klubów jednosekcyjnych otrzymało wsparcie w wysokości 10 000 zł, a 11 klubów wielosekcyjnych otrzymało wsparcie w wysokości 15 000 zł. Łącznie w Polsce dofinansowanie otrzymało ponad 3 600 klubów sportowych. Dzięki dofinansowaniu kluby będą mogły wysłać dzieci na obóz sportowy, opłacić pracę trenera czy też zakupić sprzęt sportowy.

O programie „KLUB”

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu oraz wynagrodzenie trenerów. Kwota wsparcia wynosi:

10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych

15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Partnerem Programu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Data dodania artykułu: 2018-06-26
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u