SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kolejna pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy
Zakup materiałów budowlanych i usług remontowych, na ten cel przeznaczone zostanie 200 tys. zł przekazane – za pośrednictwem Caritasu – przez firmę Solbet na pomoc poszkodowanym w ubiegłorocznej nawałnicy. To już kolejne wsparcie ofiarowane przez spółkę, która w ubiegłym roku przekazała 34 tiry z betonem potrzebnym do odbudowy zniszczeń. Za pomoc wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował dziś na ręce Marka Małeckiego – Prezesa Zarządu spółki Solbet.

Ponad 200 milionów złotych środków rządowych zostało przeznaczonych na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, a nie jest to jeszcze przecież koniec wsparcia. Ogromną rolę odegrał także Caritas. A dziś serdecznie dziękuję firmie Solbet za kolejne wsparcie. Tym razem jest to 200 tys. zł, dzięki którym pomoc trafi do siedmiu rodzin w województwa kujawsko-pomorskiego – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pomagamy od wielu lat potrzebującym. Dzięki zaproszeniu wojewody, mogliśmy wesprzeć tych, którzy zostali tak bardzo poszkodowani podczas nawałnicy. To dla nas ważne, aby być przy tych ludziach, którzy odwdzięczają się sercem i siłą. Dzięki którym możemy rozwijać naszą firmę i dalej pomagać – podkreślił Marek Małecki, Prezes Zarządu spółki Solbet.

Pieniądze przekazane zostaną Caritasowi, który przeznaczy je na zakup materiałów budowlanych i usług remontowych dla rodzin z dwóch gmin – Koronowa i Sośna. Będą to osoby, które nie mają uregulowanej sytuacji prawnej własności zniszczonej podczas nawałnicy nieruchomości. Co z kolei oznacza, że dotychczas nie mogły w pełni korzystać ze wsparcia. Dziękuję panu wojewodzie za zaufanie. Pomagamy od momentu nawałnicy – nieprzerwanie jedenaście miesięcy i zapewniam, że będziemy kontynuowali nasze działania – mówił ks. prałat Wojciech Przybyła, Dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli także: Krystyna Rembiałkowska, Dyrektor Zakładu Mechanicznego SOLBET Sp. z o.o.; Jacek Żurawski, Przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność"; Alfred Połeć, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w SOLBET Sp. z o.o. oraz Dorota Hass, Dyrektor Wydziału Pomocy Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Data dodania artykułu: 2018-07-08
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u