SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Koncert na otwarcie w skateparku w Łodzi
Skatepark przy ul. Przybyszewskiego 335 obok Lasku Widzewskiego został oficjalnie otwarty. Ucieszył licznie zgromadzonych użytkowników deskorolek i bmx-ów. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty i konkursy z nagrodami. Wystapił m.in. zespół Call The Sun. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezydent Tomasz Trela.
Skatepark znajduje się na działkach usytuowanych wzdłuż północnej strony ulicy Przybyszewskiego, które wcześniej pełniły funkcję niezagospodarowanego, porośniętego trawą i krzewami, osiedlowego skweru. Od strony północnej i zachodniej zamykają go bloki mieszkalne Osiedla Chrobrego. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.Wartość zadania wyniosła 812 792,33 zł.

Jest to największy tego typu obiekt w mieście. Powierzchnia płyty skateparku ma ponad tysiąc m kw. Wykonano ją z betonu szlifowanego. Dużą atrakcją nowego parku jest tzw. bowl, czyli basen o głębokości 1,5 m do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach bmx. Jest też funbox, czyli przeszkoda z najazdami z różnych stron, a także schody, murki i poręcze. Dodatkowo zaplanowano ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Całość oświetlają nowe latarnie.

Z nowego terenu rekreacyjnego bardzo zadowoleni są użytkownicy, którzy podkreślają, że to skatepark także dla profesjonalistów. Można na nim szlifować umiejętności na deskorolkach i rowerach bmx. Z pewnością będą tam przyjeżdżać nie tylko rolkarze z Łodzi, ale i z kraju. Zaplanowano już szereg wydarzeń, w którym będą mogli wziąć udział.

Zadanie do budżetu obywatelskiego zgłosiła Ewa Caban, mama młodego skatera. W przedsięwzięcie zaangażowało się Stowarzyszenie Skatepark dla Łodzi. Wniosek zyskał duże poparcie wśród mieszkańców Widzewa. Oddano na niego ponad 4 tys. głosów.

Data dodania artykułu: 2015-06-08
Autor artykułu: źródło-www.uml.lodz.pl
stat4u