SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konferencja dyrektorów szkół katolickich
Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN w poniedziałek, 21 sierpnia br. uczestniczył w konferencji dyrektorów szkół katolickich, która corocznie odbywa się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Jasnej Górze.

Głównym tematem spotkania z blisko 200 dyrektorami szkół z całej Polski było omówienie głównych zmian związanych z wdrażaną obecnie reformą edukacji, które rozpoczną się od 1 września. Wiceminister edukacji poinformował również, że zakończyły się konsultacje publiczne nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5–letniego technikum oraz 2-letniej branżowej szkoły II stopnia. Przypomniał także, że nowa podstawa obowiązywać będzie od roku szkolnego 2019/2020.

Podczas konferencji uczestnicy rozmawiali również o obecnych wyzwaniach dla szkół katolickich oraz planach na najbliższą przyszłość. Gościem spotkania był także abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W Polsce działa 608 szkół katolickich, w których uczy się około 60 tysięcy uczniów. Szacuje się, że 2/3 szkół prowadzą diecezje, parafie lub zgromadzenia zakonne. Pozostałe należą do stowarzyszeń i fundacji, wśród których jednym z największych jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.

Organizatorem konferencji na Jasnej Górze była Rada Szkół Katolickich.

Data dodania artykułu: 2017-08-25
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u