SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konkurs na mural „50 lat DKF Megaron” rozstrzygnięty!
Jury Konkursu na mural „50 lat DKF Megaron” w składzie: Józef Kodź, Gustaw Nawrocki, Iwona Bartnicka, Jacek Gernat, Damian Madaliński i Tomasz Malewicz spośród 37 projektów nadesłanych przez 22 autorów wybrało do realizacji projekt (idakrzyz01) Idy Krzyżanowskiej, przyznając tym samym autorce nagrodę w wysokości 6.500 zł brutto (projekt oraz jego wykonanie w 2016 roku).

Wybrana praca najpełniej wpisała się w założenia konkursu oraz w kreatywny i wizualnie atrakcyjny sposób oddała ideę DKF Megaron. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom projektów oraz ich różnorodność stylistyczną, a także kreatywność twórców. U części autorów pojawiły się ciekawe nawiązania do stylistyki lat 50.

Kilka słów o autorce: Ida Krzyżanowska - 25 lat, pochodzi z Bydgoszczy, gdzie ukończyła naukę w Zespole Szkół Plastycznych, uzyskując dyplom ze specjalizacji reklama wizualna. Była studentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale malarstwa. Aktualnie mieszka i pracuje w Irlandii. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, jednak coraz pewniej czuje się w dziedzinie ilustracji, eksperymentując z wykorzystaniem różnorakich technik. Prócz sztuk wizualnych, jej ulubione zajęcia to picie kawy, sen, czasem obejrzenie dobrego filmu. Najbliżsi jej sercu twórcy filmowi to Kim Ki-duk, Darren Aronofsky. Kiedy pracuje lub szuka inspiracji towarzyszy jej muzyka klasyczna, elektroniczna lub ciężkie brzmienia rocka progresywnego.

Laureatce gratulujemy!

Wszystkim twórcom dziękujemy za nadesłane projekty, z czystą przyjemnością je oglądaliśmy!

Data dodania artykułu: 2016-01-01
Autor artykułu: Miejski Ośrodek Sztuki
stat4u