SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konkurs pn. „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić” rozstrzygnięty!
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs zorganizowano w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2018” w województwie śląskim. Swój udział mogli zgłosić uczniowie klas I - VI szkół podstawowych. Za najlepsze uznano prace uczennic ze szkół w Ożarowicach i Katowicach. Organizatorami konkursu byli: Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Kurator Oświaty oraz Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Konkurs spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Uczniowie nadesłali 377 prac, z których 167 zostało zakwalifikowanych do dalszego etapu. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa, w której skład wchodzili przedstawiciele organizatorów konkursu, za najlepsze w poszczególnych kategoriach uznała prace uczennic ze Szkoły Podstawowej w Ożarowicach (kategoria klasy I-III) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach (klasy IV-VI).

Celem konkursu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku, promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, w tym jazdy w kaskach, kształtowanie umiejętności oceny i wyboru miejsc bezpiecznych do zimowych zabaw i rekreacji oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

W konkursie wyłoniono następujących laureatów:

Klasy I – III szkół podstawowych:

I miejsce – Maja Wyszyńska – klasa III (Szkoła Podstawowa w Ożarowicach), II miejsce – Aleksandra Raczek – klasa I (Szkoła Podstawowa w Pińczycach), III miejsce – Maja Nowak – klasa III (Szkoła Podstawowa w Ożarowicach), wyróżnienie – Wiktoria Mazur – klasa III (Szkoła Podstawowa w Bestwinie); Klasy IV – VI szkół podstawowych:

I miejsce – Anna Ksiądz – klasa V (Szkoła Podstawowa nr 17 w Katowicach), II miejsce – Małgorzata Mainka – klasa V (Szkoła Podstawowa nr 13 w Tarnowskich Górach), III miejsce – Amelia Kot – klasa IV (Szkoła Podstawowa w Parzymiechach), wyróżnienie – Maja Leszczyna – klasa IV (Szkoła Podstawowa w Parzymiechach).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Data dodania artykułu: 2018-03-19
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u