SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konsultacje ws. propozycji zmian przepisów dotyczących pracowników delegowanych
Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie w poniedziałek w sprawie pracowników delegowanych z premierami Słowacji - Robertem Fico i Hiszpanii - Mariano Rajoyem. W trakcie rozmowy szefowie polskiego i słowackiego rządu podkreślili aktualność wspólnego stanowiska Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Wspólne stanowisko Grupy Wyszehradzkiej w sprawie dyrektywy o pracownikach delegowanych było tematem telefonicznej rozmowy premier Beaty Szydło z Premierem Słowacji Robertem Fico. Premierzy ocenili postępy w pracach wspólnej grupy roboczej w ramach V4 dotyczące dyrektywy o pracownikach delegowanych. W rozmowie podkreślono aktualność wspólnego stanowiska V4. Premier Fico zwrócił uwagę na konstruktywną rolę Grupy Wyszehradzkiej.

W rozmowie z premierem Mariano Rajoyem, premier Beata Szydło ponownie przekazała kondolencje oraz zapewniła o solidarnej postawie Polski w obliczu walki z terroryzmem. W odniesieniu do dyrektywy o pracownikach delegowanych premierzy nawiązali do ich rozmowy w czasie konsultacji międzyrządowych w Warszawie, w czerwcu tego roku i przypomnieli wspólne elementy stanowiska obu krajów. Polska i Hiszpania nadal będą konsultowały swoje stanowiska zarówno na poziomie roboczym, jak i premierów.

Dyrektywa o pracownikach delegowanych będzie w najbliższym czasie przedmiotem rozmów również na marginesie spotkania z premierami krajów bałtyckich, głównie poświęconemu kwestiom cyberbezpieczeństwa.

Data dodania artykułu: 2017-08-29
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u