SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego
Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych – to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego, który odbył się w czwartek w Wydmusach (pow. ostrołęcki) rozpoczął się wizytą na strzelnicy w Kadzidle. Zorganizowano tam zawody strzeleckie o puchar Wojewody Mazowieckiego.

Następnie delegacje wzięły udział w konferencji połączonej z panelem dyskusyjnym. Jako gospodarz rozpoczął go starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który przedstawiając swój region starostom z całego województwa wymienił ważną rolę produkcji mleka. W powiecie ostrołęckim produkcja mleka stanowi 18-20 proc. produkcji mazowieckiej oraz do 5 proc. produkcji krajowej.

W konwencie, oprócz radnych powiatu ostrołęckiego i starostów z całego województwa uczestniczyli m.in. wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, Marcin Grabowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Karol Krawczyk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Alicja Walecka, zastępca dyrektora Biura Wojewody.

W skład konwentu wchodzą starostowie z powiatów województwa mazowieckiego i prezydenci miast na prawach powiatu, którzy reprezentują Związek Powiatów Polskich. Cele konwentu są realizowane przez współpracę z administracją rządową i samorządową oraz współdziałanie z innymi instytucjami z terenu Mazowsza.

Data dodania artykułu: 2017-09-11
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u