SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kraków w Warszawie chwalony za działania proekologiczne
Podczas odbywającej się w Warszawie konferencji "Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność", Kraków został pochwalony za działania na rzecz ekologii.

Zorganizowana przez Forum Biznesu, w teatrze Kamienica, warszawska konferencja „Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność” składała się z trzech paneli dyskusyjnych. Uczestnicy omawiali m.in. kwestie współpracy środowisk kultury, nauki, instytucji państwowych i samorządowych, a także podmiotów gospodarczych. Tematem przewodnim drugiego panelu były fundacje – ich rola i miejsce w tzw. trzecim sektorze.

W trakcie ostatniego panelu poruszano zagadnienia ekologii, korzyści, jakie korzyści przynoszą inwestycje w ochronę środowiska, a także jakie są zadania jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska. Podczas dyskusji uczestnicy podawali nasze miasto jako przykład pozytywnych rozwiązań w zakresie ekologii. Szczególne pochwały zebraliśmy za walkę ze smogiem. – Wiele dużych polskich miast ma problem z jakością powietrza, ale jedynie Kraków prowadzi konsekwentną politykę w tym zakresie. Stolica Małopolski uruchomiła i skutecznie realizuje program ograniczania niskiej emisji i – co ważne – potrafi zwalczać smog we współpracy z instytucjami rządowymi – mówił Sławomir Brzózek, prezes fundacji Nasza Ziemia. Jego zdaniem, nasze miasto bardzo dobrze radzi sobie także w dziedzinie gospodarki odpadami. – A jest to zadanie szczególnie trudne w takim mieście jak Kraków, o tak złożonej i różnorodnej strukturze urbanistycznej, z zabytkowym i pełnym turystów centrum, i dużą liczbą gęsto zamieszkałych osiedli – podkreślał prezes Fundacji nasza Ziemia.

Podczas konferencji „Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność” wręczono także wyróżnienia „Przyjazna Gmina”. Godło otrzymało też nasze miasto. – Kraków jest miastem przyjaznym zarówno dla turystów, mieszkańców i biznesu, potrafi skutecznie działać w dziedzinie ekologii i nie ma sobie równych jeśli chodzi o kulturę – podkreślała Beata Sekuła z Forum Biznesu.

Konferencja „Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność” w warszawskim teatrze Kamienica odbywała się pod Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Data dodania artykułu: 2015-06-13
Autor artykułu: źródło-www.krakow.plstat4u