SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Książka o generał Elżbiecie Zawackiej
W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się dziś ( 9 września ) prezentacja książki dr Katarzyny Minczykowskiej pt.: Cichociemna Generał Elżbieta Zawacka "Zo".

Książkę wydała Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej w Toruniu wraz z Oficyną Wydawniczą RYTM w Warszawie. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej przyciągnęło liczne grono widzów, w tym młodzież szkolną.

Gości powitał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który odczytał list na tę okoliczność od pełniącego obowiązki kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka. W swoim wystąpieniu wojewoda wyraził nadzieję, że spotkanie poświęcone gen. Zawackiej pozwoli w głębszy sposób przybliżyć życiorys i dokonania polskiej "Cichociemnej".

Prowadzący spotkanie dr Marek Szymaniak z delegatury IPN oraz Katarzyna Minczykowska w pasjonującej formie zaprezentowali główne tezy książki oraz ciekawostki z życia gen. Zawackiej. Spotkanie było okazją do nabycia książki oraz uzyskania autografu.

Data dodania artykułu: 2016-09-12
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u