SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kuter KH-200, mikrobus Lublin i autosan – do kupienia w Gdyni
Już w najbliższą środę, 24 maja br. wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w przetargu Agencji Mienia Wojskowego, na którym do kupienia będą m.in. autobus pasażerski, ciągnik, samochody ciężarowe, a także części samochodowe i narzędzia

W sumie na miłośników militariów czekać będzie ponad 30 pozycji o wartości ponad 123 tys. złotych. Majowy przetarg będzie miał charakter pisemny – wygrywa najwyższa oferta. Zyski z przetargu Agencja przekaże na modernizację techniczną polskiej armii.

Na przetargach organizowanych w gdyńskim oddziale Agencji Mienia Wojskowego niezmienne dużym zainteresowaniem cieszy się zwykle sprzęt motoryzacyjny. Podczas majowego przetargu można będzie kupić samochody ciężarowe star 266 w cenie wywoławczej 5,5 tys. złotych za sztukę. Nieco więcej trzeba zapłacić za autobus pasażerski autosan wyceniony na 6 tys. złotych. Być może tęsknota za latami 90-tymi sprawi, że ten dwudziestoletni pojazd już niedługo zmieni właściciela. W ofercie znajdzie się również mikrobus Lublin w cenie 1 tys. 700 złotych, a także pakiety części samochodowych. Nie zabraknie też ciężkiego sprzętu. Agencja ma do sprzedania m.in. spycharkę hydrauliczną, której cena wywoławcza to 20 tys. złotych.

Najdroższą pozycją majowego przetargu będzie kuter holowniczy KH-200 z przyczepą, wykorzystywany do montowania mostów pontonowych oraz do transportu rzecznego. Maszyna rozwija prędkość 22 - 24 km/h i może przewieźć do 20 osób lub 2 tony ładunku. Cena wywoławcza to 20 tys. złotych. Poza typowo wojskowym wyposażeniem w majowej ofercie znajdą się takie ciekawostki jak pakiet mebli biurowych za 2,6 tys. złotych, czy elementy wyposażenia siłowni wycenione na 1,5 tys. złotych.

Oferty na zakup mienia należy złożyć w kancelarii Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni, ul. M. Curie-Skłodowskiej 19, pokój nr 20 w terminie do 24 maja 2017 r. do godziny 11:30. Otwarcie ofert nastąpi o godzinie 12:00. Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej. Kwota wadium musi zostać zaksięgowana na koncie Agencji najpóźniej w dniu przetargu.

Szczegółowe informacje na stronie www.amw.com.pl

Data dodania artykułu: 2017-05-23
Autor artykułu: Agencja Mienia Wojskowego
stat4u