SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,LUBUSKI POLICJANT PONOWNIE NAJLEPSZY W KOLARSTWIE
Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw nie ustępuje. Po raz kolejny dał popis swoich umiejętności i był najlepszy w kolarstwie szosowym. 19 sierpnia wystartował w Mistrzostwach Wielkopolski Policji MTB i zajął I miejsce. To czołowy, policyjny kolarz w kraju, który z powodzeniem ściga się poza naszą formacją.

19 sierpnia tego roku w Przybyszewie odbył się III „Pozytywnie zakręcony” MTB Maraton rozgrywany w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej pod Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W wyścigu kolarskim poza sierż. sztab. Tomaszem Kołogrywem, policjantem służby prewencji z Komisariatu Policji w Szprotawie (KPP Żagań) wzięło udział ponad 130 osób z całej Polski. Trasa wyścigu obejmowała drogi polne i dukty leśne. Policyjni miłośnicy jazdy na rowerze mieli do przejechania 32- kilometrowy odcinek. Lubuski policjant pojawia się na mecie jako pierwszy w kategorii „Policja” z czasem 1:22:42. Pogoda na trasie była upalna, mocno świeciło słońce, jednak dla policjanta nie stanowiło to żadnego problemu. Jak sam stwierdził „taką pogodę właśnie lubię”.

Tomasz Kołogryw po raz trzeci brał udział w Mistrzostwach Wielkopolski Policji MTB i również po raz trzeci zwyciężył. Tomek pasjonuje się kolarstwem od 4 lat, od tylu też odnosi różne zwycięstwa. W tym roku wziął już udział w przeszło 30 wyścigach MTB i szosowych. Do sezonu kolarskiego przygotowuje się zimą, gdzie trenuje na siłowni oraz w terenie. Jednak kiedy temperatury spadają poniżej 10 stopni Celsjusza, Tomek używa trenażera. Jego obecne trasy treningowe liczą od 80 km do 200 km dziennie. Do tego duże zdyscyplinowanie i odpowiednia dieta dają Tomkowi możliwość zdobycia zwycięstwa. Zresztą do najwyższego miejsca na "pudle" zdążył już przyzwyczaić nie tylko policjantów ale spora część kolarskiego środowiska

Data dodania artykułu: 2018-08-21
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u