SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Lider Informatyki XX-lecia dla Szczecina
Urząd Miasta Szczecin został laureatem nagrody specjalnej podczas XX edycji prestiżowego konkursu Lider Informatyki 2016. Nagroda Lider Informatyki XX-lecia w kategorii „Administracja” została przyznana za całokształt osiągnięć w dziedzinie informatyki w okresie od 1997r. do 2016r. Niebywały sukces Urzędu doceniony został przez dziesięcioosobowe jury konkursu, którego partnerem generalnym było Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Rozwoju.

Urząd Miasta Szczecin jako jedyny był pięciokrotnie nominowany do finału konkursu w kategorii Sektor Publiczny, w którym aż trzykrotnie zdobył tytuł Lidera Informatyki w latach:

1998 - Lider Informatyki za projekt: Szczeciński System Informacji Geograficznej,
2010 - Lider Informatyki za Zintegrowany System Finansowo-Księgowy,
2014 - Lider Informatyki za Portal Edukacyjny oraz rozbudowę Infrastruktury Teleinformatycznej
Miasta i budowę sieci hot spotów w szczecińskich szkołach.

Konkurs Lider Informatyki organizowany jest przez Computerworld od 20 lat. Jego celem, jest wyłonienie firm i organizacji, których dorobek wyróżnia się na rynku polskim w obszarze zastosowań nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych.

Na wczorajszej uroczystej Gali organizowanej corocznie przez Redakcję COMPUTERWORLD, Urząd Miasta Szczecin otrzymał miano Lidera Informatyki XX-lecia. Żadne inne miasto w Polsce nie może poszczycić się takim dorobkiem, co jest wynikiem wielu lat pracy przy rozwoju informatyzacji naszego Miasta. Szczecin stale rozbudowuje infrastrukturę służącą do realizacji projektów e-administracji.

Tegoroczny wynik konkursu potwierdza, że Szczecin jest w czołówce innowacyjnych miast Polski. Jak podsumował organizator „informatykę zawsze robią ludzie, w szczecińskiej ekipie IT nieprzeciętni”.

Data dodania artykułu: 2016-09-24
Autor artykułu: UM Szczecin
stat4u