SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Listy gratulacyjne dla poznańskich strażaków
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył listy gratulacyjne ministra spraw wewnętrznych i administracji czterem strażakom - zasłużonym uczestnikom akcji gaszenia pożaru zabytkowego Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim.

Docenieni przez szefa resortu spraw wewnętrznych strażacy to sekc. Artur Kuchta, st. ogn. Przemysław Szymanowski, asp. sztab. Paweł Śliwiak oraz st. asp. Piotr Ciesielski. Uczestnicy akcji w Gorzowie na co dzień pełnią służbę w poznańskiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Poznaniacy podjęli się odpowiedzialnego zadania zdjęcia dachu hełmowego katedry. „Jestem niezwykle podbudowany faktem, że w szeregach Państwowej Straży Pożarnej służą tak oddani ludzie. Państwa postawa jest dowodem na to, że obywatele mogą w każdej sytuacji liczyć na szybką i profesjonalną pomoc ratownika” – czytamy w liście ministra Mariusza Błaszczaka.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest najstarszą budowlą w Gorzowie Wielkopolskim. Jej pożar wybuchł 1 lipca. Ogień zajął wówczas przedostatnią kondygnację katedralnej wieży. W akcji gaśniczej brało udział 30 zastępów straży pożarnej z całego regionu. Łącznie, w akcji uczestniczyło 170 strażaków.

Data dodania artykułu: 2017-07-31
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u