SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Lubelskie spotkania wielkanocne
Wielki Tydzień, który trwa to czas intensywnych przygotowań do świąt wielkanocnych. W wielu instytucjach i urzędach odbywają się w tych dniach spotkania przedświąteczne, podczas których już w świątecznej atmosferze pracownicy i zaproszeni goście symbolicznie dzielą się jajkiem i składają życzenia. Podczas tych uroczystości kapłan dokonuje także symbolicznego poświęcenia pokarmów, które poprzedzone jest modlitwą.

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w spotkaniach wielkanocnych w siedzibie NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, TVP Lublin i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Lublinie, a także wraz wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem uczestniczył również w spotkaniu NSZZ Solidarność w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim i w Kuratorium Oświaty.

W spotkaniach uczestniczyli m.in. biskupi i księża, posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Podczas spotkania w siedzibie Regionu Środkowo-Wschodniego Solidarność wojewoda odniósł się do kwestii pracy a także poruszył sprawę wolnych dwóch niedziel w miesiącu, które m.in. zostały za sprawą starań Solidarności wprowadzone przez Rząd i Parlament RP.

- To, co się już stało, to jest radość, którą powinniśmy dostrzegać, bo tej pracy dla ludzi jest najwięcej. Ta praca jest coraz lepiej płatna. Chcielibyśmy, by tej pracy było jeszcze więcej i żeby była zdecydowanie lepiej płatna, bo dzięki Solidarności nie trzeba już pracować w każdą niedzielę. I to jest wielkie osiągnięcie. Jak państwo widzieliście, te dwie niedziele które są już za nami, to cud, który stał się na ulicach miast i wsi. Puste ulice, ludzie, którzy chodzą w parkach z dziećmi, parkingi puste pod supermarketami – po prostu niedziela. Dziękujemy Panu Bogu za to wszystko i tę radość chcemy potęgować, obserwując wszystko to, co się będzie działo w Kościele podczas Triduum Paschalnego i zwłaszcza w wielkanocny poranek, który jest istotą radości chrześcijaństwa i tej radości państwu życzę w święta i na co dzień – zakończył wojewoda Czarnek.

Natomiast wicewojewoda Gmitruczuk, podczas spotkania wielkanocnego w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, złożył życzenia świąteczne zgromadzonym pracownikom – Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Tygodnia. Przed nami Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Czas, kiedy Jezus Chrystus ustanowił Eucharystię i sakrament kapłaństwa oraz umarł za nas na krzyżu. Umarł za nasze grzechy, lecz za trzy dni zmartwychwstał i pokonał śmierć. Zmartwychwstał prawdziwie, abyśmy mogli cieszyć się i z ufnością patrzeć w przyszłość. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragnę życzyć Państwu i Państwa najbliższym zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te święta przyniosą radość i spełnienie pokładanych w Panu ufności. – powiedział wicewojewoda.

Wicewojewoda uczestniczył także w spotkaniu świątecznym Wydziału Polityki Społecznej oraz Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Data dodania artykułu: 2018-03-30
Autor artykułu: Lubelski UWstat4u