SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Lubuscy strażacy odznaczeni
W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień lubuskim strażakom. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystości Dnia Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Wojewoda przyjął meldunki o rozpoczęciu i zakończeniu uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka 2018, które zostały złożone przez dowódcę uroczystości st. kpt. Iwko – Zastępcę Naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP w Gorzowie Wlkp.

– To dla mnie bardzo ważna chwila, swoiste podsumowanie tegorocznych obchodów Święta Strażaka w województwie lubuskim, w tym wyjątkowym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas różnych obchodów miałem już okazję dziękować strażakom i strażakom ochotnikom za tę wspaniałą służbę, którą realizujcie na co dzień. Jako wojewoda jestem wdzięczny za zaangażowanie, oddanie i ogromny profesjonalizm jaki prezentujecie. Realizowanie zadań wojewody, związanych z bezpieczeństwem nie byłoby możliwe gdyby nie wasze wsparcie – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Podczas wydarzenia Wojewoda Lubuski wspólnie z Lubuskim Komendantem Wojewódzkim PSP wręczyli odznaczenia państwowe, medale, wyróżnienia oraz awanse lubuskim strażakom i osobom współpracującym z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Data dodania artykułu: 2018-06-07
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u