SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Młoda olsztynianka na podium Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.
500 sportowców z 20 państw - tylu uczestników wystartowało w 15. Mistrzostwach Europy Open i Pucharze Europy Juniorów oraz Młodzików. Sportowe wydarzenie odbyło się w dniach 26-27 listopada w Lublinie. Wśród uczestników znaleźli się również młodzi zawodnicy z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Miejsce na podium wywalczyła Wiktoria Witkowicz zajmując trzecie miejsce w kata (formalne ćwiczenia demonstrujące obronę, atak i kontratak). Pozostali zawodnicy reprezentujący Olsztyn (Aisha Ndiaye, Aleksandra Wieczorek, Weronika Słota, Krystian Słota, Maurycy Otremba) odnotowali bardzo dobry występ tocząc zacięte walki aż do ćwierćfinału.

Sukces nie przychodzi łatwo. Młodzi sportowcy ciężko pracowali na takie wyniki. Jak sami mówią, trenują swoje umiejętności czasami nawet 7 dni w tygodniu.

- Trudno jest znaleźć czas na treningi i naukę – mówi brązowa medalistka, Wiktora Witkowicz. - Dlatego muszę wszystko wcześniej planować i systematycznie pracować zarówno w klubie jak i w szkole.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate współpracuje z Urzędem Miasta Olsztyn realizując zadanie publiczne pod nazwą "Przez Karate do Mistrzostwa" skierowane do dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym. Wyjazd i uczestnictwo w Mistrzostwach Europy był współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu miasta.

Data dodania artykułu: 2016-12-02
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u