SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Młodszy inspektor Rafał Kubicki pełniącym obowiązki Komendanta Stołecznego Policji
Od poniedziałku mł. insp. Rafał Kubicki pełni obowiązki Komendanta Stołecznego Policji. Podczas spotkania w Komendzie Stołecznej Policji, wiceminister Jarosław Zieliński przekazał mu akt powołania na nowe stanowisko.

Życzę panu inspektorowi Kubickiemu żeby ten czas był dobry dla garnizonu i dla pracy policyjnej – powiedział wiceszef MSWiA.

Mł. insp. Kubicki jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. W Policji służy od 1995 r. W tym czasie pracował m.in. w Oddziale Prewencji i w Wydziale Wywiadowczym Komendy Stołecznej Policji. Od lipca 2015 roku zajmował stanowisko zastępcy komendanta komisariatu policji Warszawa Targówek. Od 2016 r. pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.

Minister Zieliński podziękował również poprzedniemu komendantowi stołecznemu insp. Robertowi Żebrowskiemu.

- Chcę złożyć komendantowi Żebrowskiemu serdeczne podziękowania za czas kiedy kierował garnizonem. Dziękuję za czas służby – powiedział wiceminister.

Insp. Robert Żebrowski pełnił funkcję Komendanta Stołecznego Policji od maja 2016 r. Wcześniej pracował m.in jako Komendant Rejonowy Policji Warszawa III oraz jako komendant powiatowy w Mińsku Mazowieckim i Otwocku.

Data dodania artykułu: 2017-03-14
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u