SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,MSWiA pomoże świętokrzyskim samorządom w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych
Sekretarz Stanu w MSWiA Sebastian Chwałek spotkał się z przedstawicielami świętokrzyskich samorządów aby wręczyć im promesy dotacyjne. Środki te w wysokości prawie 11 mln zł będą przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Obywatele muszą mieć pewność, że państwo stoi na solidnym fundamencie, który gwarantuje im pomoc oraz wsparcie. Robimy wszystko, aby działało ono szybko i skutecznie, nie pozostawiając ludzi w nieszczęściu samym sobie – powiedział minister Chwałek podczas spotkania z samorządowcami.

Promesy otrzymało 37 jednostek samorządu terytorialnego. Pieniądze zostaną wykorzystane głównie na remonty i przebudowy dróg.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy MSWiA pomaga samorządom w radzeniu sobie ze skutkami klęsk żywiołowych. Wsparcie przekazane w 2016 r. wyniosło w sumie ponad 37 mln zł.

Udzielając samorządom pomocy, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ściśle współpracuje z wojewodami, którzy jako przedstawiciele rządu w terenie mają lepszą wiedzę o tym kto najbardziej ucierpiał i jakiego wsparcia potrzebuje.

Minister Chwałek odwiedził również Cmentarz Partyzancki w Kielcach, gdzie złożył kwiaty na Mogile Katyńskiej. Znajduje się tam tablica upamiętniająca 184 związane z Kielcami osoby, które zostały zamordowane w Katyniu.

Data dodania artykułu: 2016-09-19
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u