SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim
Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek Miejskie Przedszkole nr 2 oraz Zespół Szkół Salezjański im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim. Przedszkolaki przygotowały przedstawienie „Brzydkie kaczątko” na podstawie baśni Hansa Christiana Andresena. Następnie Pani Prezydentowa w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych przeczytała bajki przybliżające wielkanocne tradycje.

Po wspólnych zdjęciach Pierwsza Dama wzięła udział w warsztatach, podczas których dzieci ozdabiały pisanki i przygotowywały ozdoby na świąteczny stół. Nie zabrakło również spotkania z gronem pedagogicznym, pracownikami przedszkola i rodzicami.

Kolejną odwiedzaną w Sokołowie Podlaskim placówką dydaktyczną był Zespół Szkół Salezjański im. Henryka Sienkiewicza. Pani Prezydentowa wzięła udział w codziennym spotkaniu całej społeczności szkolnej nazywanym „Słówko na dzień dobry”. Jest to czas na poinformowanie o dotychczasowych osiągnięciach, podsumowanie wydarzeń, ale również wspólna modlitwa.

Pierwsza Dama skierowała także kilku słów do uczniów. – Dzięki udziałowi w „słówku”, chociaż przez chwilę mogłam się poczuć częścią tej szkolnej społeczności – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Podczas codziennych spotkań, w ramach Narodowego Czytania uczniowie przytaczali kolejne fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Pani Prezydentowa podziękowała w imieniu swoim i Prezydenta RP za aktywny udział w projekcie i przekazała pamiątkowy egzemplarz lektury oraz zachęciła do czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które zostało wybrane w tegorocznej edycji.

Po krótkim spotkaniu z nauczycielami Pani Prezydentowa wzięła udział w lekcji języka niemieckiego z uczniami, którzy wybrali ten przedmiot na tegorocznym egzaminie dojrzałości. Maturzyści podczas zajęć przedstawili Agacie Kornhauser-Dudzie swoje dalsze plany edukacyjne.

Kilkoro uczniów towarzyszyło Pierwszej Damie podczas wizyty i przeprowadziło z nią krótki wywiad do szkolnej gazetki.

Data dodania artykułu: 2017-04-11
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u