SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Marcin Krupa rozlicza się z mieszkańcami z obietnic wyborczych po czterech latach prezydentury
Przed wyborami samorządowymi w 2014 r. Marcin Krupa przedstawił swój program wyborczy składający się z 10 postulatów i nazwał go „Umową z mieszkańcami Katowic”. – Obiecałem katowiczanom, że nie schowam go do szuflady – tylko regularnie będę rozliczał się z obietnic wyborczych.

Do tej pory, w zbiorowej formie, trzykrotnie przedstawiłem katowiczanom postęp prac nad realizacją zapisów „Umowy” – pod koniec 2015, 2016 i 2017 roku. Podjąłem także decyzję o rozszerzeniu jej zapisów o dwa punkty dotyczące walki o czyste powietrze oraz utworzenie metropolii – mówi prezydent Marcin Krupa i dodaje, że zdecydowana większość postulatów „Umowy” została zrealizowana w całości lub dużej części. Dotyczy to m.in. budżetu obywatelskiego, współpracy z NGO, budowy mieszkań na wynajem, wdrożenia programu „Senior w mieście” została już w 100% zrealizowana. Kolejne są na etapach, w których możemy wyznaczyć termin realizacji. Takim przykładem są prace budowlane na trzech basenach, czy działania w zakresie zabezpieczenia miejsc w żłobkach i przedszkolach.

W opinii Marcina Krupy przez ostatnie cztery lata znacząco wzrosła globalna pozycja Katowic. - Po pierwsze dziś jesteśmy stolicą ponad dwumilionowej, jedynej w Polsce, metropolii, która jest już dostrzegalna na mapie Europy. Po drugie prowadzimy intensywne działania, by ściągać do Katowic ważne w skali globalnej wydarzenia. To u nas odbywają się finały rozgrywek esportu Intel Extreme Masters, na które przyjechało w tym roku blisko 170 tys. osób z całego świata, a kilkadziesiąt milionów śledziło zmagania zawodników przed komputerami. W 2015 r. otrzymaliśmy prestiżowy tytuł Miasta Kreatywnego Muzyki UNESCO – jako jedyne miasto w tej części Europy. W tym roku jesteśmy gospodarzem Szczytu Klimatycznego w 2018 roku, a w kolejnym Międzynarodowej Konferencji Antydopingowej w 2019 roku. Skoro tak ważne wydarzenia odbywają się u nas, to znaczy, że nasz potencjał i przemiana, jaka dokonała się w ostatnich latach, są zauważane i doceniane na świecie – dodaje prezydent.

Data dodania artykułu: 2018-09-06
Autor artykułu: UM Katowice
stat4u