SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Maszty flagowe przy wszystkich gmachach wymiaru sprawiedliwości
W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nad wszystkimi sądami, prokuraturami i innymi placówkami wymiaru sprawiedliwości już na stałe pojawią się biało-czerwone flagi narodowe. Z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro przy siedzibach tych instytucji powstaną maszty flagowe.

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi przypomina o znaczeniu symboli narodowych dla tożsamości i ducha patriotyzmu Polaków. W najcięższych okresach dziejów Polski biało-czerwone barwy były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa. Budziły też nadzieję na wolność. Dziś jednoczą Polaków wokół wspólnej przeszłości i przyszłości, a narodowa symbolika nabiera szczególnego znaczenia w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dlatego minister Zbigniew Ziobro polecił, by przy siedzibach instytucji związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości stanęły maszty flagowe (naziemne lub przytwierdzone do budynku), na których przez cały rok prezentowana będzie flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Maszty takie znajdą się między innymi przy wszystkich sądach i prokuraturach, jednostkach więziennictwa i ośrodkach kuratorskich w całym kraju.

Jak podkreśla Sejm RP, fladze państwowej należny jest właściwy szacunek – powinna być zawsze zadbana, a najbardziej godnym sposobem jej eksponowania jest umieszczenie na drzewcu lub maszcie.

Data dodania artykułu: 2018-05-05
Autor artykułu: mat. prasowe MS
stat4u