SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Mateusz Morawiecki w Kielcach przedstawił swój plan
Mateusz Morawiecki - wicepremier i minister rozwoju odwiedził Kielce. Do stolicy województwa przyjechał pociągiem, a następnie udał się do siedziby Kieleckiego Parku Technologicznego. Tu, na spotkaniu ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami, zaprezentował założenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który zakłada wspierane ze środków publicznych inwestycji, mających wpływ na pobudzenie rozwoju polskiej gospodarki. Mówił o nich odnosząc się do sytuacji województwa świętokrzyskiego.

Przedsiębiorcy pytali m.in. budowę dróg oraz infrastruktury, przemysł obronny oraz rolno-spożywczy, instrumenty finansowe umożliwiające wsparcie małych i średnich polskich firm, które chcą rozwijać działalność na rynkach zagranicznych czy wreszcie o stawki VAT. W spotkaniu uczestniczyli wojewoda świętokrzyski oraz prezydent Kielc.

Podczas wizyty w Kieleckim parku technologicznym Mateusz Morawiecki poznał również jego infrastrukturę. Zapoznał się z działalnością Centrum Druku 3D oraz Biblioteką Materiałową, dysponującą obecnie 10 tysiącami różnorodnych próbek. Następnie spotkał się z młodymi, innowacyjnymi przedsiębiorcami, którzy rozwijają swój biznes w Zespole Inkubatorów Technologicznych KPT.

Data dodania artykułu: 2016-08-04
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u