SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Międzynarodowy sukces śródmiejskich uczniów
Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie zajęli drugie miejsce podczas Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej zorganizowanej w Singapurze. Ich dodatkowym sukcesem jest wywalczenie nagrody specjalnej – za prezentację końcowych wyników pracy.

Adam Harrison, Jakub Śliż i Karol Denst – oto uczniowie, którzy dzięki ogromnej wiedzy, pracowitości i determinacji stanęli na podium pośród światowej czołówki matematyków młodego pokolenia. Warto zauważyć, że nasi uczniowie, uczęszczający do liceum o profilu ogólnym, stanęli w szranki z uczniami szkół średnich specjalizujących się w matematyce i naukach ścisłych, których wiedza niekiedy osiągała poziom czwartego roku studiów matematycznych na polskich uczelniach. To już drugi taki sukces i kolejne drugie miejsce II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie – pierwsze srebro zostało zdobyte podczas olimpiady w 2016 r.

– Brawa dla geniuszy oraz ich nauczycieli! To następny dowód na wysoki poziom nauczania w śródmiejskich szkołach – mówi Krzysztof Czubaszek, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna w Singapurze (Singapore International Mathematics Challenge) organizowana jest co dwa lata – począwszy od 2008 r. – przez Ministerstwo Edukacji Republiki Singapuru oraz Narodowy Uniwersytet Singapuru. W czasie jej trwania zespoły, składające się z uczniów w wieku od 14 do 18 roku życia, zmagają się z zadaniami wymagającymi innowacyjności, kreatywności i ponadprzeciętnych zdolności matematycznych. Końcowej ocenie podlega nie tylko arkusz rozwiązań, ale także sposób ich ustnej prezentacji. W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło ponad 50 zespołów z niemal 30 krajów.

Data dodania artykułu: 2018-05-30
Autor artykułu: UM Warszawa
stat4u