SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie najlepszym szpitalem w regionie.
Program profilaktyczny opieki nad matką i dzieckiem do 1. roku życia, zintegrowany system zarządzania jakością, 5 certyfikatów ISO oraz akredytacja CMJ. Takimi osiągnięciami może pochwalić się olsztyński Szpital Miejski. Działalność placówki została doceniona po raz kolejny.

1. miejsce w województwie Warmińsko-Mazurskim - to wynik placówki jaki uzyskała w rankingu "Bezpieczny Szpital", przygotowanym przez Rzeczpospolitą oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. W kategorii jakości opieki medycznej Szpital Miejski zajął 7. pozycję w Polsce, natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu.

- Nasze wyniki w tym prestiżowym konkursie dowodzą wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie - mówi dyrektor szpitala Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. - Dobra współpraca z władzami miasta, a także parlamentarzystami z regionu daje nam możliwość dynamicznego rozwoju placówki.

Do rankingu "Bezpieczny Szpital" weszło 100 najlepszych szpitali w Polsce. Placówki zostały wytypowane na podstawie ankiety, która zawierała pytania dotyczące infrastruktury szpitalną, stanu budynków, funkcjonowania ekonomicznego szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Brana pod uwagę była również jakość leczenia pacjentów, sposoby zarządzania czy kwalifikacje personelu.

Wyróżnienie zostało przyznane w środę (14 grudnia) w Warszawie.

Data dodania artykułu: 2016-12-14
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u