SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Mikołaje z Kuwejtu obdarowali dzieci na święta
Studiują na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i mają wielkie serca. Podchorążowie z Kuwejtu na jeden dzień zostali prawdziwymi Mikołajami. Postanowili wspomóc dzieci, których życie nie rozpieszczało. Przygotowali prezenty dla podopiecznych Domu dla Dzieci w Pogórzu. Wszystkie podarunki były wyjątkowe i indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego dziecka.

Podchorążowie z Kuwejtu odwiedzili Dom dla Dzieci w Pogórzu w niedzielę, 17 grudnia. Przygotowywali się do tej wizyty od września. Przewodził im komandor Talal Alhammadi. Cel ich wizyty był szczytny. Byli jak prawdziwi Mikołaje i przygotowali świąteczne prezenty dla podopiecznych Domu dla Dzieci w Pogórzu. Pod opieką placówki jest 14 dzieci. Każde z nich otrzymało od studentów podarunek. Nie były to jednak zwykłe prezenty. Wszystkie podarunki były przemyślane i przygotowywane indywidualnie dla potrzeb każdego dziecka.

Poza indywidualnymi prezentami, podchorążowie przynieśli ze sobą też dodatkowe paczki świąteczne. Były to prezenty dla całego domu, do użytku dla wszystkich. W paczkach znalazły się m.in.: gry, piłki, żelazko, deska do prasowania, czy mikrofalówka.

Podchorążych przywitał dyrektor Domu dla Dzieci w Pogórzu – Rafał Tomaszewski. Atmosfera podczas wizyty była ciepła i domowa. Studenci i dzieci złożyli sobie świąteczne życzenia. A po rozpakowaniu prezentów gospodarze zaprosili wszystkich do stołu na obiad, który przygotowali wraz z dziećmi.

Dyrektor nie krył wzruszenia i radości z hojności i wielkiego serca podchorążych z Kuwejtu.

– Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, tym bardziej trudny dla naszych dzieci, z których każde swoim życiorysem mogłoby obdarować wielu innych. Bardzo się cieszę, iż znaleźliście Państwo czas dla nas i dla dzieci. To bardzo ważne. Jest to dla nas wyróżnienie, że właśnie studenci w mundurach i jakby nie było pochodzący z egzotycznego dla nas kraju zainteresowali się naszym Domem dla Dzieci i nas wspomagają – mówił Rafał Tomaszewski, dyrektor Domu dla Dzieci w Pogórzu.

Na koniec świątecznego spotkania każdy student został obdarowany piernikiem własnoręcznie wykonanym przez dzieci.

Akademia Marynarki Wojennej współpracuje z Domem dla Dzieci w Pogórzu od kilku lat. Studenci pedagogiki z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych odbywają tam praktyki.

Data dodania artykułu: 2017-12-21
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u