SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Modlitwa za Ojczyznę na pątniczym szlaku
Przejmujące i wzruszające nabożeństwo odbyło się 7 sierpnia w Jamach (powiat mielecki) na szlaku 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Intencją dzisiejszych modlitw była przyszłość Ojczyzny.

Pielgrzymów podczas przystanku na ziemi mieleckiej odwiedzili dziś biskupi Jan Wątroba i Edward Białogłowski, a także poseł Wojciech Buczak, wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. Motywem przewodnim była troska o przyszłość ojczyzny. Nabożeństwo przygotowała grupa św. Alberta. Najbardziej przejmującym momentem było świadectwo Franciszka Batorego. To brat Józefa Batorego, żołnierza niezłomnego, którego popiersie jest elementem rzeszowskiego memoriału poświęconego Żołnierzom Wyklętym. 88-letni świadek historii opowiadał o strasznych chwilach tamtych czasów, szczegóły procesu żołnierzy wyklętych. Pielgrzymi, mimo rzęsistego deszczu i zmęczenia z przejęciem słuchali dramatycznych wspomnień. Po nabożeństwie ruszyli w dalszą trasę.

Marszałek Władysław Ortyl przywiózł na drogę spory zapas wody, a od Romana Jakima z NSZZ Solidarność pielgrzymi otrzymali słodycze.

Data dodania artykułu: 2017-08-08
Autor artykułu: UMWP
stat4u