SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Morski weekend w Szczecinie
Już w ten weekend Szczecin po raz kolejny stanie się żeglarską stolicą Polski, a może nawet i Europy! Wszystko za sprawą Dni Morza, które w dniach 10-12 czerwca odbędą się między innymi na szczecińskich Wałach Chrobrego oraz nadodrzańskich nabrzeżach i bulwarach!

Dni Morza_Sail Szczecin to wielkie, żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. Podobnie jak w ubiegłych latach, program tegorocznych Dni Morza gwarantuje każdemu Gościowi świetną zabawę. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

– Jesteśmy w pełnej gotowości do wejścia w fazę realizacyjną największego i najważniejszego wydarzenia plenerowego Szczecina w tym roku. Przygotowania idą zgodnie z planem, wszelkie kwestie organizacyjne są już zapięte na ostatni guzik – powiedział w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Krzysztof Soska. – Serdecznie zapraszam na Dni Morza wszystkich mieszkańców Szczecina i regionu oraz turystów.

Podczas tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin, najmłodsi będą mogli skorzystać z licznych atrakcji w specjalnie dla nich przygotowanej Strefie Dziecięcej. Fani muzyki, będą mieli okazję wziąć udział w wielu koncertach, które już w najbliższy weekend odbędą się zarówno na terenie Łasztowni (scena szantowo-folkowa), jak również na scenie głównej. To właśnie w tym miejscu przed zgromadzoną publicznością wystąpi między innymi zespół Alphaville. Wiele atrakcji przygotowanych zostało również dla miłośników dobrej kuchni. W tym roku po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się Festiwal Smaków FOOD Trucków. Nie zabraknie również licznych stoisk z rozmaitymi przekąskami czy Eco marketu, gdzie sprzedawana będzie naturalna, regionalna żywność.

Niewątpliwie jednak największymi i najpiękniejszymi „gwiazdami” Dni Morza, jak zawsze, będą żaglowce i okręty. W tym roku, do Szczecina przypłynie ok. 30 jednostek z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. Wśród nich będą prawdziwe perełki, które koniecznie trzeba odwiedzić! Wybrane jednostki udostępnią swoje pokłady w sobotę oraz niedzielę w godzinach od 10.00 do 19.00. Dodatkowo, będzie istniała również możliwość wzięcia udziału w wyjątkowych i niezapomnianych 2-godzinnych rejsach po Odrze między innymi na pokładach spektakularnych oldtimerów! W tym roku na pokład 19 jednostek, które będą zabierały pasażerów w rejsy, wejdzie łącznie niespełna 1,5 tys. osób.

– Pierwszą jednostkę, która w tym roku weźmie udział w Dniach Morza przywitaliśmy w Szczecinie już wczoraj. W godzinach popołudniowych, do nabrzeża przy Wałach Chrobrego przycumował polski oldimer Baltic Star – poinformowała Zofia Sadłowska z Centrum Żeglarskiego. – Warto podkreślić, że każda jednostka, która weźmie udział w Dniach Morza, zostanie przywitana zgodnie z obowiązującym ceremoniałem morskim.

Wszystkie jednostki, które biorą udział w Dniach Morza_Sail Szczecin, powinny pojawić się przy szczecińskich nabrzeżach w piątek do południa.

Całość tegorocznego wydarzenia uświetni przepiękny pokaz sztucznych ogni. Na to wyjątkowe widowisko zapraszamy wszystkich już w sobotę o godzinie 23.05. Dodatkowo, tradycyjnie nie zabraknie również atrakcji, które wzbogacają krajobraz imprezy, czyli wesołego miasteczka z karuzelami, zjeżdżalniami oraz diabelskim młynem.

Szczegóły dotyczące tegorocznych Dni Morza, w tym program wydarzenia, opisy poszczególnych atrakcji oraz informacje związane z rejsami na pokładach jednostek, znajdują się na stronie www.dnimorza.szczecin.eu. Również w tym miejscu znajdują się istotne informacje dotyczące organizacji ruchu, obowiązującej w trakcie wydarzenia.

Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej, żeglarskiej zabawy!

Data dodania artykułu: 2016-06-10
Autor artykułu: Sail Szczecin 2016
stat4u