SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,NAJLEPSZY WYNIK NA ŚWIECIE W TYM ROKU
Maciej Lepiato skoczył 214 cm i zajął pierwsze miejsce podczas Otwartego Międzynarodowego Mitingu Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Słubicach. Wyniki tych zawodów uwzględniane są w  międzynarodowym rankingu IPC. 214 cm to najlepszy w tym roku wynik na świecie w skoku wzwyż sportowców niepełnosprawnych.

Teraz przede mną dwa tygodnie treningów na doszlifowanie niektórych elementów technicznych i złapanie świeżości przed Mistrzostwami Europy IPC - mówi Maciej Lepiato. Mistrzostwa odbędą się w Grosseto, we Włoszech, w dniach 10-16 czerwca br. Maciej Lepiato - 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. W 2015 roku na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz ustanowił nowy rekord świata skacząc 218 cm. Obecnie jego największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Renault Handisport Team to program stypendialny realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Renault, wspierający sportowców niepełnosprawnych. Celem projektu jest wspieranie utalentowanych niepełnosprawnych zawodników w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych. Objęci programem sportowcy oprócz stypendium otrzymują także do dyspozycji samochód Renault, dzięki któremu swobodne mogą przemieszczać się między domem, szkołą i treningami.

Bieżące informacje o przygotowaniach Macieja Lepiato do paraolimpiady w Rio de Janeiro znajdują się na stronie renaulthandisport.pl.

Data dodania artykułu: 2016-06-06
Autor artykułu: mat. prasowe Renault
stat4u