SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,NOWY SPRZĘT ENDOSKOPOWY W SANOCKIM SZPITALU
Do sanockiego szpitala trafił specjalistyczny sprzęt endoskopowy zakupiony z dotacji wojewody podkarpackiego.

Oficjalne przekazanie sprzętu przeznaczonego do endoskopowych zabiegów diagnostyczno–terapeutycznych odbyło się 6 września w SPZOZ w Sanoku z udziałem wojewody Ewy Leniart. Na jego zakup powiat sanocki otrzymał dofinansowanie z rezerwy wojewody podkarpackiego w wysokości 800 000 zł.

Sanocki szpital jako jedyny w południowej części województwa podkarpackiego został zakwalifikowany do III poziomu systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Udziela świadczeń zdrowotnych w bardzo szerokim zakresie nie tylko mieszkańcom powiatu sanockiego, ale również sąsiednich powiatów (leski, bieszczadzki, brzozowski), a także mieszkańcom z innych regionów województwa podkarpackiego oraz turystom licznie odwiedzającym Bieszczady.

Potrzeba realizacji inwestycji, polegającej na doposażeniu placówki w specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny, wynikała przede wszystkim z konieczności poprawy jakości świadczonych usług medycznych, jak również dostępności do specjalistycznych badań w południowym rejonie województwa podkarpackiego. Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości w Sanoku, pozyskany sprzęt pozwoli nie tylko na przyspieszenie procesu diagnostycznego i wykonywanie specjalistycznych zabiegów, ale gwarantuje także jakość na bardzo wysokim poziomie.

W wydarzeniu wzięli również udział poseł na Sejm RP Piotr Uruski, starosta sanocki Roman Konieczny, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sanockiego Kazimierz Węgrzyn i dyrektor SP ZOZ w Sanoku Henryk Przybycień.

Data dodania artykułu: 2018-09-09
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u