SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nagrody jubileuszowego MSPO przyznane
W ostatnim dniu jubileuszowego, 25 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta RP, nagród „Defender” oraz wyróżnień specjalnych przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej oraz szefów innych resortów.

Gala odbyła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce, a w ceremonii udział wzięli m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Obrony Narodowej, attachatów wojskowych, władz administracyjnych i samorządowych województwa oraz miasta, a także liczne grono wystawców, uczestniczących we współzawodnictwie na najlepsze produkty służące bezpieczeństwu i obronności państwa.

Nagroda Prezydenta RP powędrowała do Wojskowego Instytutu Łączności w Zegrzu za urządzenie IP – Krypto. Nagrody „Defender” przyznano m.in. firmom z Bielska – Białej za pojazdy dalekiego rozpoznania i średni samochód ratowniczo – gaśniczy, z Lubawy za mobilny modułowy hangar, z Bydgoszczy za przeciwpancerno transportowy ładunek wybuchowy , a także z Warszawy za lekki robot zwiadowczy.

Wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej trafiło do obchodzącej swoje 90 lecie firmy z Tarnowa, za wielolufowy karabin maszynowy kalibru 12,7 mm. Przyznano także nagrody jubileuszowe Targów Kielce, które powędrowały na ręce m.in. prezesów firm z Radomia, Skarżyska – Kamiennej, Bydgoszczy, Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego.

Najlepsi strzelcy, biorący udział we współzawodnictwie z broni krótkiej i długiej, zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i statuetkami.

Gala rozdania nagród była także okazją do podsumowania 25 lat obecności Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w krajobrazie naszego miasta.

W programie tegorocznego MSPO znalazła się istotna nowość. Po raz pierwszy dzięki przychylności kierownictwa Sił Zbrojnych zorganizowane zostały Dni Otwarte, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Kielc, ale i całego regionu.

Data dodania artykułu: 2017-09-09
Autor artykułu: UM Kielce
stat4u