SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Najlepszy drwal roku
10 marca w Nadleśnictwie Spychowo odbyło się VIII Święto Drwala 13 pilarzy stanęło do walki o złotą siekierę nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. Była to już ósma edycja zawodów, w których udział biorą zakłady usług leśnych wykonujące prace na terenie Nadleśnictwa Spychowo. Jest to jedyna okazja w regionie, by naocznie zobaczyć, z jakimi zadaniami na codzień mają do czynienia pilarze i jakimi umiejętnościami muszą się wykazać.

Jest to również okazja do zapoznania społeczeństwa z zawodem pilarza i jego charakterystyką pracy, często bardzo niebezpieczną i wymagającą stałej koncentracji. Dlatego Święto Drwala ma na celu przede wszystkim promocję BHP podczas prac leśnych i ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych.

Zmagania odbywały się w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka złożona, przerzynka na dokładność oraz okrzesywanie. Również była osobna konkurencja dla 4 operatorów ciągnika do zrywki drewna. Dla publiczności przygotowany został „Wielobój Drwala”, w którym można było rzucić gumofilcem do beczki, wałkiem papierówki na odległość, czy toporkiem do słupa.

Najlepszym pilarzem tegorocznych zawodów został Sylwester Jurczyk z ZUL S.C. DREWPOL, II miejsce zajął Rafał Szmigiel z ZUL Beata Skłodowska & Dariusz Kaczyński, a III Paweł Biedka z ZUL Żubr Trzcińscy & Koźmiński, który dodatkowo został najbezpieczniej pracującym drwalem. Najlepszym zrywkarzem został Zdzisław Niedźwiedzki pracujący w ZUL Żubr Trzcińscy & Koźmiński- zwycięzcy w kategorii na najlepszy zakład usług leśnych.

Ten wyjątkowy dzień nie odbyłby się bez wsparcia i pomocy następujących partnerów:

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddz. w Olsztynie
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych w Olsztynie
MOTO - Szczytno Mirosław Medźwiedzki
FOREX POLSKA Sp. z o.o.
PPHU Strażak Tomasz Bober
Alfa Agri Michalak
Drewpol Sp. z o.o. Sp.k.
Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy "FALCO" Henryk Słowikowski
ŻUBR Zakład Usług Leśnych Trzcińscy Sp.J.
Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński Sp.J.
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
Pismo Przedsiębiorców Leśnych Drwal

Data dodania artykułu: 2017-03-13
Autor artykułu: Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowostat4u