SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Największe targi meblarskie otwarte
W Poznaniu rozpoczęły się targi Meble Polska 2017. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży meblowej w Europie Środkowej. Swoją ofertę prezentuje ponad 50 uczestników z całego świata. W uroczystym otwarciu targów uczestniczyła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz wspólnie z wicewojewodą wielkopolskim Marleną Maląg.

Organizatorzy jeszcze przed rozpoczęciem targów zapowiadali, że tegoroczna edycja wydarzenia będzie najlepszą od wielu lat. Do Poznania zjechali się goście z całego świata. Wiele firm zdecydowało się zaprezentować swój asortyment w szerszym niż dotychczas zakresie powiększając powierzchnię stoisk. Pierwszego dnia wystawy minister Jadwiga Emilewicz spotkała się z przedstawicielami mediów. Następnie wraz z wicewojewodą Marleną Maląg oraz delegacją Polskiego Funduszu Rozwoju uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia statuetek Top Design Award 2017, Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagród Acanthus Aureus targów Meble Polska i Home Decor.

Podczas targów jubileusz 60-lecia istnienia świętowała również firma SzynakaMeble. Spółka ze stuprocentowym udziałem kapitału polskiego szczyci się funkcjonowaniem pięciu zakładów. Łączna powierzchnia wszystkich hal produkcyjnych wynosi 93 850 m kw. Produkowane przez grupę meble eksportowane są do ponad 50 krajów świata. List do prezesa spółki Jana Szynaki wystosował wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. „Ten wspaniały Jubileusz jest owocem Państwa ciężkiej pracy i zaangażowania w tworzeniu rozpoznawalnej na światowym rynku polskiej marki” - napisał wojewoda w liście.

Data dodania artykułu: 2017-03-16
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u